sobota, 11 stycznia 2014

Ślub w stylu retro

Co oznacza styl retro? To zapożyczenie elementów z historii, sięgnięcie modą wstecz, to miłość do tego, co było i wprowadzanie tego w obecne życie. Stylem retro, czyli vintage określa się stare ubrania, meble, dekoracje jak również stylizowane na stare. Najczęściej określa się tym mianem przedział lat od 20-tych do 70-tych XX wieku. Natomiast jako przykład wzornictwa często podaje się film "Śniadanie u Tiffaniego" z 1958 roku

Ślub w stylu vintage nawiązuje więc do historii i klasyki. Proste wzornictwo, prosta forma, koronka, koki. Jednak to co podkreśla głównie ten trend to doskonała jakość, z najwyższej półki. Niekoniecznie najdroższe i tylko markowe. Znakiem rozpoznawczym bywa również wyjątkowość danej rzeczy, jej niepowtarzalność. Często wybierane przedmioty to te, które mają "duszę", są tworzone z pasją przez ludzi ręcznie, na specjalne życzenie i zamówienie.Wtedy te przedmioty i samo wydarzenie ślubu nabiera niepowtarzalnego, osobistego uroku, które jest pamiętane na długo.

Jak zastosować Vointage na ślubie i weselu?

Suknia ślubna w stylu retro

Znak rozpoznawczy: koronka, kokardki, krótsza długość, klasyka i prostota formy, jednocześnie elegancja i kobiecość.


Fryzura retro

Koki, spinki, podpięcia, fale,delikatne loki, bob. Prostota i elegancja, która ma wytrzymać całą noc, lekka i wygodna.


Obuwie retroBiżuteria vintage


Manicure w stylu retro

Dodatki ślubne retro

Parasolka, torebka, rękawiczki, wachlarzyk. Dopełnią cały styl, dodadzą uroku. Bywają niezbędne podczas sesji. Zdjęcia nabiorą niepowtarzalnego wyrazu i charakteru.1 komentarz :