piątek, 14 czerwca 2013

Jak dobrać garnitur ślubny?

   Na każdym weselu Panna Młoda wygląda najpiękniej, ale Pan Młody powinien dorównywać jej w tym i wyglądać najlepiej ze wszystkich panów :) Jak tego dokonać? Oczywiście wybierając odpowiedni garnitur ślubny. Powinien on być dopasowany kolorystycznie do sukni ślubnej. Jeśli Panna Młoda ma suknię białą, wówczas odcień garnituru powinien być chłodny - czerń, ciemny szary, granat (dla odważnych). Do sukni w kolorze ecru będzie pasował brązowy i beżowy. Garnitur musi być idealnie dopasowany i skrojony. 
   Należy pamiętać, że jasny kolor garnituru zarezerwowany jest tylko na miesiące letnie. Natomiast w garniturach kolorowych - bordowym, granatowym, nie każdy Pan będzie ładnie wyglądć.

   Lekki połysk pomoże Panu Młodemu wyróżnić się wśród gości weselnych. Odradza się stosowania rożnych kolorów, wzorków, jaskrawych barw, ze względu na to, że jest to i nieestetyczne i nieeleganckie.

  Garnitur dobiera się do sylwetki Pana Młodego. Ponieważ nie każdy ma czas aby przymierzać wiele ich rodzajów, oraz z tego powodu, że Panowie są mniej cierpliwi na zakupach, specjalnie opracowano pomoc w postaci dozwolonych garniturów do typu sylwetki :)
   Pan wysoki, o mocnej budowie ciała musi unikać kolorów jasnych oraz dwurzędowych marynarek. Wysoki, lecz szczupły Pan Młody niech unika wyszczuplającego koloru czarnego oraz prążków, natomiast poszerzone ramiona i dłuższa marynarka wyrówna u niego proporcje. Niski i szczupły Pan musi wybierać marynarki jednorzędowe, nisko zapinane. Dla niskiego, krępej budowy Pana najodpowiedniejszy będzie czarny garnitur, w celu wyszczuplenia sylwetki oraz dopasowana, jednorzędowa marynarka.

   Panowie często rezygnują ze stosowania kamizelek, które dopełniają garnitur. Czy warto? Po zdjęciu marynarki może okazać się, że Pan Młody się lekko spocił, co jest od razu widoczne. Przy kamizelce, nawet bardzo spocony Pan Młody będzie wyglądał świeżo.

   Najlepszy materiał na garnitur to cienka bawełna. Od jej rodzaju będzie zależała podatność na gniecenia oraz trwałość. Bawełna jest również najlżejsza i pozwala skórze oddychać. Zatem radzę Panom czytać metki.